Головне меню

На Івано-Франківщині зареєстровано захворювання свиней на африканську чуму

  При дослідженні Державним науково-дослідним інститутом лабораторної діагностики та2ц12ru6312 ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ біологічного матеріалу від свиней, що загинули в особистому селянському господарстві в селі Волосів Надвірнянського району, виявлено захворювання на африканську чуму свиней (звіт про результати дослідження № 001964 п. м./17 та №001965 п. м./17 від 26.03.2017 року).

  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху захворювання спеціалістами Держпродспоживслужби області та району проведено епізоотичне розслідування та негайно було вжито всіх необхідних заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней за межі епізоотичного осередку.
  27.02.2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Надвірнянській райдержадміністрації на якому прийнято план заходів по оздоровленню вогнища захворювання.
  У вище вказаному господарстві утримувалось 45 голів свиней. Всі трупи, туші дорізаних свиней, предмети догляду, залишки кормів, підлога, дерев'яні щити-перегородки та інший контамінований інвентар знищено шляхом спалення. На місці у всіх приміщеннях проведена дезінфекція.
 Виставлено два ветеринарно-поліцейські пости при в'їзді та виїзді зі сторони с. Цуцилів та с. Камінна на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекриті додаткові дороги. Облаштовано дезбар'єри та забезпечено цілодобове чергування ветеринарними спеціалістами та працівниками національної поліції. Територія закрита, виставлені попереджувальні знаки «карантин» та знаки, які вказуються на об'їзд карантинної зони.
  Організовано дві робочі групи для проведення робіт у епізоотичному осередку.
28.03.2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській облдержадміністрації
За проведенням заходів з ліквідації та локалізації захворювання здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

vvv1vv2vv3vv4