Головне меню

До уваги споживачів : про лікарські засоби, ціни на які обмежує держава

   На сьогодні державне регулювання цін на ліки запроваджено постановою Кабінету Міністрів Україниretwe3a111 від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення». Відповідно до цієї постанови на ліки, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» встановлені граничні постачальницько-збутові надбавки в межах 10 відсотків до оптово-відпускної ціни та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в межах 25 відсотків до закупівельної ціни. Національний перелік основних лікарських засобів містить 215 позицій ліків за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами (МНН) діючої речовини .

  Наприклад, лікарський засіб Сумамед., (виробник ПЛІВА Хрватска д.о.о., Хорватія, діюча речовина Азитроміцин, що входить до Національного переліку,( на даний лікарський засіб ціна регульована за діючою речовиною Азитроміцин), аптекам дозволено встановлювати свою роздрібну надбавку не вище ніж 25 відсотків.
  На лікарські засоби і вироби медичного призначення, що придбаваються за бюджетні кошти, і постачальницько-збутова, і роздрібна надбавки можуть складати до 10 відсотків кожна. При цьому, закупівля за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється закладами охорони здоров’я лише на медпрепарати, ціни на які задекларовані в установленому порядку та внесені Міністерством охорони здоров’я до реєстру оптово-відпускних цін. Інформація по реєстру офіційно оприлюднюється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

 Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь за допомогою в Головне управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області (м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24), а також в разі подання звернення обов’язково вказуйте та додавайте :
– назву лікарських засобів, щодо яких зросли ціни;
– назву, адресу та ЄДРПОУ суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію лікарських засобів (дану інформацію можна отримати на стенді «Куток споживача»);
– документи, що підтверджують застосування завищених цін ( чеки, квитанції).