Головне меню

Відбулася селекторна нарада по питанню недопущення поширення та ліквідації АЧС

  26.01.2017 року відбулася селекторна нарада в обласній державній адміністрації по питанню недопущення selekkkkkпоширення та ліквідації африканської чуми свиней на території України під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Кутового Т.В. 
  В селекторній нараді брали участь голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, перший заступник голови облдержадміністрації Савка М.В., представники Держпродспоживслужби, департаменту агропромислового розвитку, Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.


  Голова Дерджпродспоживслужби України Лапа В.І. доповів про кількість випадків та поширення африканської чуми свиней на території України.
 Основні завдання, які стоять перед органами виконавчої влади на місцях, органами місцевого самоврядування, територіальними органами Держпроспоживслужби, Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій, це:
- чіткий контроль за переміщенням живих тварин (свиней) та продукції тваринного походження;
- реєстрація господарств/ферм, які займаються утриманням та вирощуванням свиней;
- недопущення до функціонування стихійних ринків, як живих тварин та і продукції тваринного походження;
- ліквідація господарств/ферм, які не дотримуються заходів біобезпеки;
- зменшення популяції дикого кабана, який являється природнім резервуаром збудника африканської чуми свиней;
- інформування населення на всіх рівня у засобах масової інформації щодо небезпеки африканської чуми свиней.

 На сьогодні карантин продовжує діяти у 28 неблагополучних пунктах по АЧС в Миколаївській, Одеській, Полтавській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Кіровоградській, Закарпатській, Луганській, Харківській, Тернопільській, Донецькій, Херсонській, Дніпропетровській областях.