Головне меню

Про загрозу посівам сільгоспкультур від мишоподібних гризунів

 Щороку мишоподібні гризуни заселяють великі площі сільськогосподарських угідь і створюютьhhhhh33 загрозу пошкодження посівів зернових культур, багаторічних трав, просапних, овочевих культур і плодових насаджень.
 Мишоподібні гризуни залишаються найнебезпечнішими багатоїдними шкідниками в агроценозах області.
 У посівах озимих зернових та ріпаку станом на 28.11.2016 р. обліковували 1-3 жилих колоній на гектар з 2-3 норами в кожній. Гризунами пошкоджено 2% рослин озимих культур. Скрізь на 30-100% багаторічних трав кількість мишоподібних гризунів враховується по 1-5 колоній на гектар. У садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях обліковують 2-6 колоній на гектар.
  Проведення фітосанітарного моніторингу на заселеність мишоподібними гризунами ускладнено через сніговий покрив та перезволоження на полях озимих культур, багаторічних травах та інших угіддях. Подальший розвиток гризунів залежатиме від погодних умов.


  Найпоширенішими в посівах та інших стаціях є полівка звичайна і гуртова, миші: хатня, лісова, польова. Деякі види розмножуються цілий рік. Самиці сірої полівки протягом року здатні давати до 10 приплодів: пересічно по 5-6, максимально по 10-13 мишенят.
  Взимку гризуни виїдають сходи озимини, об’їдають кору і кореневище дерев в садах, лісопосадках, роблять великі запаси насіння деревних культур. На пасовищах і сінокосах мишоподібні гризуни знищують цінні кормові рослини. Поселяючись в жилих пристроях на складах і сховищах, забруднюють харчі, тару і самі пристрої.
  Масові розмноження мишоподібних гризунів можливі при наявності достатньої кількості кормів для них і благо приємної температури навколишнього середовища. Значні коливання їх чисельності проходять на посівах озимих культур і багаторічних трав. Заселеність посівів і відносну чисельність мишоподібних гризунів враховують шляхом підрахунків колоній і нір на 1га. Враховуючи характер розмноження і шкодочинність гризунів, проводять декілька обстежень з фази кущення озимини до настання зимових холодів.
  Першочерговими заходами в обмеженні чисельності мишоподібних гризунів є профілактичні заходи: знищення бур’янів, зменшення втрат урожаю при збиранні, своєчасна зяблева оранка, що позбавить гризунів кормової бази та надійного сховища, контроль за розвитком та регулювання чисельності цих шкідників у місцях резервацій з метою недопущення їх розселення на посіви сільськогосподарських культур.
  За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі необхідно застосовувати зернові та інші отруйні принади: бактороденцид – 3 г на нору, крисолов, принада – 10-20 г на нору, ізоцин, МК, для приготування принади із вмістом діючої речовини 0,006% – принаду розкладають у нору із розрахунку 0,3-6 кг на га, ратиндан, п., 3 г препарату на 100 г принади, рат Кіллер Супер, ГП, 5-10 кг/га (полівки), шторм, 0,005% воскові брикети – 0,7-1,5 кг/га, інші дозволені до використання родентициди.

Пошук

Вхід

Гаряча лінія

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Календар

Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5