Головне меню

Дотримання температурного режиму в навчальних закладах в період загострення епідситуації на грип та ГРЗ

  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує, що в зв’язку з різким похолоданням,gradus2 несприятливими погодними умовами може бути недотримано визначеного Державними санітарними правилами і нормами температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах області. Це негативно вплине на здоров’я дітей і підлітків та поставить під загрозу навчальний процес.
Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в навчальних закладах є одним з ключових у збереженні та зміцненні стану здоров’я учнів шкіл та вихованців дитячих дошкільних закладів.
  Вікові особливості теплорегуляції у дітей характеризуються великою чутливістю до змін показників мікроклімату, потребують забезпечення комфортного повітряного та теплового режиму приміщень. Недотримання повітряно – теплового режиму в приміщеннях навчальних закладах в поєднанні з підвищеною вологістю та швидкістю повітря впливає на посилення процесів тепловіддачі, що призводить до переохолодження організму дитини і як наслідок – розвиток гострих респіраторних захворювань.


 Гігієнічне нормування мікроклімату приміщень визначено в залежності від віку дитини, функціонального призначення приміщень та кліматичної зони. Умови мікроклімату характеризуються температурою повітря, відносною вологістю приміщень, швидкості руху повітря, інтенсивністю теплового (інфрачервоного) випромінювання та температурою поверхні. Науково обґрунтовано, що у приміщеннях дошкільних навчальних закладів температура повітря повинна складати: в ігровій та роздягальні ясельних груп – 22°С, дошкільних – 20-21°С, в спальні ясельних груп – 21°С, дошкільних – 19°С, туалетного ясельних груп – 22°С, дошкільних – 20°С; в залах для музичних та фізкультурних занять – 19°С, приміщеннях басейну – 29-30°С; медичних приміщеннях – 22°С.
Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти приймається 40 - 55%. Відповідно до нового Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів у групових осередках регламентовано температуру приміщень +19 - 23° C; у приміщеннях басейну +29 - 30° C; у залах для занять музикою та фізичною культурою +18 - 19° C; у теплих переходах не менше +15° C; у приміщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менше +21° C та відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти повинна бути в межах 40 - 60 %.
 У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, температура повітря в класах і кабінетах – 17-18°С, майстерень з обробки металу і дерева – 16-18°С, спортивних залах – 15-17°С, роздягальнях при них – 19- 23°С, актовій залі – 17-20°С, бібліотеці – 16-180С, медичних кабінетах – 21-23°С, рекреаціях – 16-18°С, спальних приміщеннях – 18-20°С, умивальних – 20-23°С, вестибюлі, гардеробі –16-19°С, в туалетах – 17-21°С, в душових – не нижче 25°С (ДСанПіН 5.5.2.008-01). Слід зазначити, що температура нижче зазначених нормативів неприпустима.
На збереження температурного режиму у приміщеннях також впливає використання будівельних матеріалів із теплоізоляційними властивостями під час проведення реконструкцій, ремонтів; безперебійне функціонування систем опалення; проведення заходів із збереження тепла – це скління та утеплення вікон, дверей, своєчасний ремонт покрівлі, ліквідація щілин та ін.
 Ще одним важливим елементом, який сприяє зменшенню випадків захворювань на гострі респіраторні інфекції та загострення хронічної захворюваності є дотримання оптимального повітряно-теплового режиму в приміщеннях навчальних закладів. Вологість