Головне меню

Як вберегтися від алкогольного отруєння

  Пияцтво в Україні залишається гострою соціально – культурною проблемою, яка набуває vodka22ознак національної епідемії. В країні щороку через алкоголь помирають понад 40 тисяч українців. Це 3 - 4 тисяч отруєнь алкоголем і його сурогатами, 8 тисяч кардіопатій, решта – це всі інші захворювання а також нещасні випадки, які трапляються через надмірне вживання алкоголю: пожежі, спричинені курінням в ліжку у нетверезому стані, дорожньо–транспортні пригоди, нещасні випадки, травми в стані алкогольного сп’яніння, хуліганські вчинки тощо. Алкоголь щодня убиває 40 українців. Майже 40% українських підлітків у віці 14 – 18 років регулярно вживають спиртні напої. Алкоголь є причиною передчасної смерті 30% українських чоловіків. На 6 чоловіків з даного контингенту осіб припадає 1 жінка.
В Україні офіційно зареєстровано близько 700 тисяч осіб з діагнозом хронічний алкоголізм, щороку на облік береться близько 100 тисяч нових алкоголіків. В Івано-Франківській області на обліку перебуває біля 21 тисячі алкозалежних осіб. Проте, на думку вітчизняних наркологів, нині в Україні їх є в 4 – 5 разів більше. Рівень вживання алкоголю в державі становить близько 12 літрів на 1 особу в рік, включаючи дітей, хоча відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм, вимираючою вважається нація, яка вживає понад 8 л чистого спирту на душу населення на рік.
 У вересні цього року суспільство сколихнула інформація про масове отруєння сурогатами алкоголю у Харківській області. За оперативними даними Держпродспоживслужби України, станом на 26 жовтня загальна кількість отруєнь фальсифікованим небезпечним алкоголем становить 143 випадки, з них завершилось летально – 66. Отруєння реєструвались у 7 областях: Харківській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївський. У 51 померлого в крові виявлено метанол.
Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області посилює контроль за обігом алкогольної продукції, створені робочі групи спільно із всіма зацікавленими службами для проведення рейдових обстежень закладів торгівлі і громадського харчування, які розпочали свою роботу.
 В ході проведених заходів, Головним управлінням в закладі торгівлі Тисменицького району виявлено факт реалізації горілки «Краля Люботин пшенична», виробник ПрАТ «Люботинський завод Продтовари» Харківської області в кількості 13 пляшок. Горілка реалізовувалась без супровідних документів. В результаті підозрілий продукт знято з реалізації, про виявлені порушення повідомлено правоохоронців та податківців.
 Кожному жителю нашої області необхідно пам’ятати, що купуючи неперевірений алкоголь з рук, через Інтернет, на стихійних ринках ви наражаєте себе на смертельну небезпеку втрати здоров’я, а то й життя.
А якщо все ж без алкогольної продукції не обійтись, то купувати таку продукцію необхідно лише в спеціалізованих магазинах. Обов’язково необхідно звертати увагу на наявність захисних елементів (акцизних марок, голограм, дозаторів, рельєфних зображень на етикетці). Покупець має право вимагати надати супровідний документ (товарно-транспортну накладну). Алкоголь не можна вживати дітям, вагітним жінкам, водіям за кермом.
Давайте разом дбати про своє здоров’я!