Головне меню

Масове отруєння на Прикарпатті

  Число пацієнтів у Долинській лікарні, які отруїлися на святкуванні546887999111 у комплексі “Дружба”, продовжує зростати. На даний час на стаціонарному лікуванні перебуває 76 осіб, 70 - в Долинській ЦРЛ та 6 осіб в Рожнятівській ЦРЛ.
Держпродспоживслужба проводить розслідування. Стан хворих середньої важкості. Попередній діагноз – Гострий гастроентероколіт. Сальмонельоз? Проводяться додаткові обстеження. Більшість хворих – пенсійного віку.
  Нагадаємо, в ніч з 12 на 13 вересня до лікарні потрапило 29 людей, які отруїлися в оздоровчому комплексі “Дружба” в селі Новоселиця під час святкування Дня працівника нафтової та газової промисловості, яке відбулося 11.09.2016 р.
Представники Головного управління Держпродспоживслужби розпочали розслідування. Проведено опитування хворих у лікарні, після чого - обстеження лікувально-оздоровчого комплексу “Дружба” (харчоблоку). Зі слів пацієнтів, вони вживали у їжу печінку тушковану, м’ясні вироби, салати. Що саме викликало отруєння, ще встановлюють. Лабораторні дослідження в роботі.
  В ході санітарно-епідеміологічного обстеження встановлено, що в закладі мали місце порушення технологічного процесу приготування страв, а саме: частина страв готувалися напередодні святкування та доготовлювалися в день святкування. Технологічне обладнання в закладі морально застаріле. Добові проби не відбиралися та не зберігалися. Температурні режими холодильників не контролювалися. Постачання харчових продуктів в заклад здійснював ФОП Лешанич Г.І., харчові продукти закуплялися зі слів постачальника на ринку «Шувар» місто Львів. Транспортування харчових продуктів здійснювалося з порушеннями санітарних вимог.
  Робота закладу припинена, Долинським міськрайонним відділом ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено заключну дезинфекцію в закладі. Дано приписи керівнику закладу та постачальнику про усунення порушень санітарного законодавства. Проведено позачергове засідання Долинської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, при цьому надано доручення вжити необхідних заходів щодо ліквідації отруєння.