Головне меню

Поради, як запобігти небажаним наслідкам під час проведення Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в селі Крилос Галицького району

   6 - 7 серпня в с. Крилос (Давній Галич) відбудеться V Всеукраїнська Патріарша проща2222222222222
до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої. В цьому році очікується прибуття близько 45 тисяч паломників не лише з Прикарпаття, але й з сусідніх областей. Участь в Прощі візьмуть люди різних поколінь, в тому числі діти та особи похилого віку.

 Отже, щоб хвороба не зіпсувала свято, Держпродспоживслужба в Івано – Франківській області рекомендує притримуватись наступних правил:


  Щоб запобігти харчовим отруєнням та кишковим інфекційним захворюванням під час проведення Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в селі Крилос, варто подбати про своє харчування. Не рекомендовано брати з собою на прощу харчові продукти, які швидко псуються: варені і копчені ковбаси, готові м’ясні продукти, кремові кондитерські вироби, йогурти і інші молочні продукти, салати та кулінарні вироби. Слід пам’ятати, що готові страви без холоду можуть зберігатися не більше двох годин.
  З харчових продуктів варто взяти фасовану питну або негазовану мінеральну воду, сухе галетне печиво, шоколад, яблука. В жодному разі не використовуйте для пиття воду з незнайомих джерел. А також не забувайте про дотримання особистої гігієни: миття рук з милом після відвідувань туалету та перед прийомом їжі, використання вологих бактерицидних серветок.
  Цьогоріч спекотна погода може завдати чимало клопоту прочанам. Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини - почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть і непритомність. За перших проявів нездужання дитині потрібно розстібнути одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов'язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабозаварений чай тощо. У тяжких випадках, у разі втрати свідомості дитиною, негайно викликайте швидку допомогу.
 У дорослих також можуть проявлятися симптоми теплового та сонячного удару. Найперше це слабість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювота. В особливо тяжких випадках імовірна втрата свідомості. Якщо людина перегрілася і в неї спостерігаються перелічені вище симптоми, негайно викликайте лікаря й уживайте заходів щодо охолодження організму. Постраждалого слід покласти в прохолодному місці, на голову - холодний компрес або вологий рушник і давати йому якомога більше пити.
  Щоб уникнути небажаного впливу високих температур на організм, одягніть просторий світлий одяг із натуральних тканин, не забудьте легкий головний убір і обов'язково візьміть із собою пляшечку негазованої мінеральної води. Слід багато пити, не менше 1,5-3 л рідини на день. Уникайте вживання алкоголю, в тому числі й пива, а також різних солодких газованих напоїв, які не тільки не втамовують спраги, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі. Харчуватися за спекотної погоди варто менше, але частіше, не залишаючи свіжоприготовлену їжу на потім. Будьте особливо обачними з продуктами, які швидко псуються.