Головне меню

Небезпека з лісу

  Мабуть, з самого дитинства ми знаємо, що чорниця дуже корисна для очей.chornytzya
Корисні властивості чорниці обумовлені її багатим хімічним складом. Вчені виявили в ній велику кількість вітамінів і мікроелементів, таких як вітамін С, РР, В1 і В6, бета-каротин, марганець, кобальт, магній, калій, фосфор, залізо, кальцій та інші. Також в рослині містяться пектини, дубильні речовини і корисні кислоти: бурштинова, лимонна, яблучна, молочна, хінна.

  Чорниця одна з небагатьох рослин, в яких присутня така велика кількість сильних антиоксидантів. Одним з них є речовина мелатонін. Це гормон, який виробляється шишкоподібною залозою і бере участь в регуляції багатьох процесів організму, є антидепресантом і протистоїть утворенню ракових пухлин, покращує адаптивні та імунні функції організму. Але сама чудова властивість - це здатність уповільнювати процеси старіння.
  Однак, чорниці, як і всі інші лісові ягоди, не можна ні в якому разі їсти в лісі прямо з гілки, бо існує висока ймовірність заразитись кишковою інфекцією, чи навіть таким небезпечним паразитозом як ехінококоз. Уникнути інфікування дуже просто: необхідно ретельно мити ягоди перед вживанням в їжу.
  Ехінококоз - хронічне захворювання, що характеризується розвитком в печінці, рідше легенях та інших органах солітарних або множинних кістозних утворень. Збудником є личинки ціп'яка Echinococcus granulosus. Переносником даного захворювання можуть бути дикі тварини – лисиці, вовки та домашні – собаки, коти. В навколишньому середовищі зрілі яйця можуть знаходитись довгий час, забруднюючи листя, гриби, ягоди, траву.
Вживаючи в їжу немиті дикоростучі ягоди і фрукти, можна наразитися на інфікований плід, з яким яйця гельмінта або його личинки вражають внутрішні органи людини: печінку, легені, мозок. Основною клінічною ознакою даного захворювання є пухлина (кіста). Окремі випадки ехінококозу можуть закінчитись смертельно.

Щоб не захворіти необхідно притримуватись таких простих правил:
- перед вживанням ягоди необхідно ретельно промити в теплій протічній воді;
- після повернення з лісу необхідно добре вимити руки з милом;
- в лісі необхідно постійно слідкувати за дітьми, щоб вони нічого не їли із землі;
- регулярно проводити дегельмінтизацію домашніх улюбленців – собак і котів, особливо якщо літом вони були в селі;
- завжди перед їдою мити куплені овочі та фрукти, при можливості – ошпарювати кип’ятком;
- не купувати ягоди і гриби біля автомобільних шляхів та в інших місцях стихійної торгівлі, де продукція не проходить ветеринарно-санітарного контролю.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1