Головне меню

Рекомендації для населення при настанні екстремальної спеки

   У зв'язку з аномальними спекотними погодними умовами на Прикарпатті та з метою зменшення несприятливого впливу високої температури на організм людей, особливо дітей, Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області рекомендує: 772667
- облаштувати комфортні умови для перебування в приміщеннях: обладнати вікна тонованим склом або сонцезахисними пристроями на вікнах (білі штори, жалюзі), використовувати локальні кондиціонери, можна використовувати звичайні електричні вентилятори. Рекомендовано проводити провітрювання приміщень.
- поїздки на особистому і громадському транспорті слід обмежити або планувати їх вранці або у вечірні години, коли спека спадає. Залишаючи дитину або тварину у замкненій машині ви наражаєте її на небезпеку отримати тепловий удар у спекотний день.

- при виході на вулицю слід використовувати легкий одяг із натуральних тканин світлого кольору, бажано, щоб воріт одягу був не щільним, на вулиці обов’язково користуватися головним убором (панама, платок тощо), сонцезахисними окулярами, парасольками.
- з метою профілактики зневоднення організму рекомендується споживати велику кількість рідини: чаю, мінеральної води, морсів, молочнокислих напоїв з низьким вмістом жирів, відварів із сухофруктів, вітамінізованих напоїв, уникаючи вживання газованих напоїв і рідини з підвищеним вмістом цукру, енергетичних і алкогольних напоїв.
- необхідно дотримуватись питного режиму: випивати до 1,5 літра рідини на добу. Разом з цим, необхідно пам’ятати, що збільшувати кількість споживання води не рекомендується людям із захворюваннями нирок і серцево-судинної системи. При виході на вулицю беріть із собою невеликий запас питної води (бажано негазованої).
- приймання їжі бажано виключити в самий жаркий період дня, перенісши їх на ранок і вечір. Необхідно особливо ретельно дотримуватися гігієнічних і технологічних вимог приготування страв і зберігання їжі. Перевагу в меню необхідно надавати овочам і фруктам.
- на протязі дня рекомендується по можливості прийняти душ з прохолодною водою.
- рекомендовано проводити щоденне вологе прибирання приміщень.