Головне меню

Дитяча оздоровча кампанія на Прикарпатті під контролем

  Питання щодо забезпечення належних умов для перебування, здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей та їх харчування втрнамрек5к44544431я закладах оздоровлення та відпочинку області знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.


 Працівники Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні 87 комісійних обстежень, під час яких виявлено порушення дотримання вимог санітарного законодавства у 14-ти дитячих оздоровчих закладах (16%).
 Основними порушеннями були: незавершені ремонтні роботи оздоровчих закладів, не погоджені з Держпродспоживслужбою області примірні двотижневі меню, не укладені договори на проведення дезінфекційних заходів та вивезення твердих побутових відходів, недостатня кількість ванн для миття посуду, не забезпечення закладу доброякісною питною водою тощо.
 За результатами встановлених порушень працівниками Держпродспоживслужби надано відповідні пропозиції керівникам (власникам) оздоровчих закладів щодо їх усунення у відповідний термін та створення належних умов для безпечного відпочинку дітей. До відкриття закладів порушення були усунені, адже кожен керівник надав письмову відповідь управлінням та відділам Держпродспоживслужби щодо виконання вказаних пропозицій.
 В ході державного моніторингу Держпродспоживслужбою області було проведено дослідження питної води, води відкритих водойм та лабораторний контроль якості харчування дітей. До початку відкриття закладів та впродовж оздоровчого сезону відібрано 252 проб води на бактеріологічне дослідження, із них виявлено 19 проб бактеріально забруднених (7,5%) та 248 проб за санітарно-гігієнічними показниками, із яких 10 не відповідали вимогам(4%). По всіх нестандартних пробах проведена очистка, дезінфекція води та повторний відбір проб води. При повторному відборі, питна вода відповідала санітарним нормам. Окрім цього проведено відбір проб:
- на калорійність – 185, нестандартних – 2 (1%);
- на термічну обробку – 21 ;
- на бактеріологічне забруднення 183, нестандартних – 2 (1,1%);
- відібрано 977 змивів з обладнання, рук та одягу персоналу, із них – 40 позитивних (4,1%).
 При підготовці та під час оздоровчої кампанії Держпродспоживслужбою області проводиться відповідна організаційно-методична та санітарно-освітня робота. Станом на 01.06.2018 року проведено 19 нарад, 14 семінарів, 16 колегій, підготовлено 4 накази, 12 розпоряджень, опубліковано 4 статті в пресу, 5 виступів по телебаченню, 1 виступ по радіо, 14 статтей на веб-сайті, 4 лекції та 27 бесід.
 Також необхідно відмітити, що в закладах, які не внесені до державного реєстру відпочинку і оздоровлення для дітей Міністерства соціальної політики України, відповідний державний контроль не здійснюється, такі заклади, як правило, не мають всіх погоджувальних документів і працюють з порушеннями.
 Тому слід пам’ятати, що відправляючи свою дитину на відпочинок у незареєстрований заклад, ви наражаєте на небезпеку її здоров’я.
 Нижче подаємо перелік закладів відпочинку і оздоровлення для дітей Івано-Франківської області з сайту Міністерства соціальної політики України:

Номер Найменування закладу Адреса закладу Тип закладу Форма власності Категорія
0257 Товариство з обмеженою відповідальністю "Лікувально- оздоровчий комплекс "Прикарпатські зорі"<