Головне меню

Чергові випадки АЧС встановлено в Запорізькій, Тернопільській та Чернівецькій областях

  Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в23юлюав8рк6 Запорізькій області, в особистому підсобному господарстві, м. Запоріжжя було зареєстровано загибель свиней.
 При дослідженні відібраних проб біоматеріалу у Державній регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 25.01.2018 року встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).


 Крім того, 25 та 26 січня 2018 року, відповідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в господарстві ФОП «Пиндюра М.С.» (м. Бучач, Бучацький район, Тернопільська область) та на території філії мисливського господарства «Стіжок» ТзОВ фірми «РІО» (Шумський район, Тернопільська область) відповідно, Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини встановлено діагноз африканська чума свиней.
 Також відповідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області 29.01.2018 року, ДНДІЛДВСЕ встановлено діагноз АЧС при досліджені біоматеріалу від домашніх свиней в особистому підсобному господарстві, с. Данківці, Хотинського району, Чернівецької області.
 З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях та міській раді, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
 В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
 Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.