Головне меню

Про стан на ринку дитячих іграшок в Івано-Франківській області

  Вже з перших днів життя дитина стає споживачем нехарчової продукції, зокрема дитячихвкмае67ук56sdr34 іграшок. Проте сьогодні на ринку реалізують багато дитячих товарів низької якості, тому питання безпечності іграшок залишається актуальним.
 На сьогоднішній день основним нормативним документом, який встановлює вимоги до дитячих іграшок на ринку є технічний регламент безпечності іграшок, затверджений постановою КМУ від 11 липня 2013 року № 515.

 Даним технічним регламентом визначаються вимоги як до безпечності іграшок так і вимоги до їх обігу на території України, зокрема:
Зобов’язання для виробників:
1. Відповідно до документа перед введенням іграшок в обіг зобов’язані забезпечити їх відповідність вимогам безпечності, встановленим у цьому Технічному регламенті. Крім того, виробники зобов’язані зберігати технічну документацію та декларацію про відповідність протягом десяти років після введення іграшки в обіг.
2. Також повинні з метою захисту здоров’я і безпеки користувачів проводити випробування зразків іграшок, які введені в обіг, розглядати звернення споживачів і в разі необхідності вести облік таких звернень, а також іграшок, які не відповідають встановленим вимогам, і фактів їх відкликання.
3. Повинні забезпечувати нанесення на іграшки найменування, типу, номера партії, серійного номера або номера моделі чи іншого елемента, який дає змогу їх ідентифікувати, а в разі, коли розмір або характер іграшки не дає можливості нанести на неї такі дані, необхідна інформація вказується на упаковці або в документі, що додається до іграшки.
4. Зобов’язані вказувати власне найменування, зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та адресу на іграшці, а якщо це неможливо, – на її упаковці або в документі, що додається до іграшки.
5. Іграшки повинні надаватися на ринку з нанесенням в установленому порядку національним знаком відповідності. Національний знак відповідності наноситься лише виробником або його уповноваженим представником.

Вимоги щодо безпечності:
• Іграшки можуть бути введені в обіг тільки в разі їх відповідності вимогам щодо безпечності, встановленим у цьому Технічному регламенті, а також санітарним нормам.
• Іграшки, які введені в обіг, мають відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого терміну їх використання.
 Згідно постанови КМУ №1069 від 28.12.2016, за таким видом продукції, як дитяча іграшка, державний ринковий нагляд здійснює Держпроспоживслужба Україна (в Івано-Франківській області – Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області).
 Відповідно до проведених перевірок характеристик продукції працівниками відділу ринкового нагляду було встановлено, що на ринку дитячої іграшки в Івано-Франківській області в основному розповсюджуються іграшки китайського виробництва, а от відсоток продукції вітчизняного виробництва на ринку незначний, хоча якість вітчизняної продукції значно вища.
 Також було встановлено, що іграшка в основному потрапляє на ринок нашої області через оптові та стихійні ринки таких міст як Одеса, Київ, Хмельницький.
 Варто відмітити, що часто на іграшках китайського виробництва відсутня будь-яка інформація про найменування, торгову марку, адресу виробника, а також не нанесений знак відповідності технічним регламентам та відсутня декларація про відповідність. Саме нанесення національного знака відповідності є підтвердженням відповідності іграшки вимогам щодо безпечності.
 Протягом IV кварталу 2017 року, під час проведення планових заходів, з метою здійснення контролю за відповідністю продукції загальнообов'язковим вимогам безпеки, працівниками відділу ринкового нагляду було відібрано 13 зразків іграшки для проведення їх випробування (експертизи) та направлено до випробувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія», з них 7 зразків - забраковані.
Основні показники за якими була забракована продукція наступні:
- маркування іграшки гальванічним елементом, зокрема на іграшках не зазначена номінальна напруга та полярність гальванічного елемента;
- займистість, зокрема швидкість поширення полум’я на поверхні іграшок не повинна перевищувати 30мм/с.
За результатами проведених перевірок характеристик продукції до розповсюджувачів іграшок, які не відповідають встановленим вимогам, ГУ Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області прийняті рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів відповідно до вимог постанови КМУ від 26.12.2011 № 1407 «Про затвердження Методики вжиття обмежувальних корегувальних заходів».

 Отже, за результатами проведеної роботи рекомендуємо батькам бути особливо уважними при виборі іграшок, які містять батарейку, тому що часто саме такі іграшки не відповідають встановленим вимогам.
 Також не забувайте звертати увагу на те, чи нанесений на іграшку знак відповідності технічним регламентам (має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника), тому що саме нанесення цього знаку гарантує безпечність іграшки для вашої дитини.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8