Головне меню

Подати звернення

Власникам тварин щодо ідентифікації

  Головне управління Держпродспоживслужби в області нагадує, що для поліпшення управління і4f4t6yu76u прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні, з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів'я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження в державі проводиться ідентифікація та реєстрація тварин.

  Законом України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" прийнятим Верховною Радою України в 2009 році зобов'язано громадян та підприємців, що утримують тварин ідентифікувати усіх тварин у господарстві; подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

  Ідентифікована тварина отримує ідентифікаційні документи - документи встановленого зразка, що видаються на тварину (паспорт великої рогатої худоби, паспорт коня, реєстраційне свідоцтво свиней, реєстраційне свідоцтво овець/кіз), тваринам прикріплюються бирки встановленого зразка.

 Роботу з ідентифікації та реєстрації тварин проводять установи Держпродспоживслужби в районах та містах - спеціалісти державних районних лікарень, дільничних лікарень, дільниць ветеринарної медицини в населених пунктах зони обслуговування.

 Згідно Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" державна підтримка у сфері ідентифікації та реєстрації тварин здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України шляхом обов'язкового відшкодування державою витрат на оплату послуг з ідентифікації та реєстрації тварин фізичним особам - власникам цих тварин.

 Передбачена також відповідальність за порушення законодавства з ідентифікації тварин. Статтею 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено:

  Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин:

- неподання для реєстрації даних про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;

- переміщення тварин без ідентифікаційних документів;

- проведення забою, утилізації неідентифікованих та незареєстрованих тварин;

- неподання для реєстрації даних про господарства, що здійснюють забій та утилізацію тварин;

- неподання для реєстрації даних про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин;

тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян, а на фізичних осіб-підприємців, уповноважених осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 На сайті Верховної Ради України розміщено законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин",  яким пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення штрафів в 4-5 разів.

 Ідентифікуйте своїх тварин, реєструйте їх в Єдиному державному реєстрі, що допоможе Держпродспоживслужбі вплануванні проведення протиепізоотичних заходів, а державі - в прогнозування продовольчої безпеки .

 За консультаціями звертайтесь до управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  -  м. Івано-Франківськ  вул. Берегова, 24, або за телефонами   51-13-92,  72-02-12.

Гаряча лінія

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Пошук