Головне меню

Подати звернення

Черговий випадок африканської чуми свиней на Чернігівщині

   Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, 17.08.23 1в одному з господарств Ладанської територіальної громади Прилуцького району Чернігівської області зареєстровано випадок африканської чуми свиней.

  Звіт про результати дослідження від 15.08.2023 № 009048 м.п.м./23 Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (виділення ДНК – вірусу африканської чуми свиней). Для проведення лабораторних досліджень відібрано патологічний матеріал від одного трупа свійської свині.
  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.
  В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
  Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.