Головне меню

Подати звернення

Про результати комісійного обстеження в місті Галич з відбором проб снігу

   16 грудня 2021 року Головне управління Держпродспоживслужби в Івано–Франківській області 21.12.21 1отримало письмове звернення жителів м. Галич про те, що в місті та околицях сніг забарвлений у темно-сірий колір невідомого походження.


 В той же день спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у комісійному розгляді звернення.
 В ході роботи комісії було візуально підтверджено забрудненість снігу темно-сірого кольору та проведено відбір проб снігу (талої води) на площі Майдан Різдва м. Галича, про що складено акт.
 Гігієнічне нормування шкідливих речовин у зовнішньому середовищі, яке оточує людину (вода, грунт, повітря, продукти харчування та інші ) базується на встановленні гранично – допустимих концентрацій шкідливих речовин (надалі – ГДК), встановлені рівні яких не шкодять здоров’ю людини. Для снігу нормативними документами нормування не передбачено, тому дослідження вказаних проб проводилось та прирівнювалось до вимог води з поверхневих водойм.
 За результатами проведених досліджень встановлено невідповідності за фізико-хімічними дослідженнями – по визначенню забарвленості - 300 при нормі до 200, через виявлення твердих нерозчинних речовин темно-сірого кольору в значній кількості та перевищення вмісту токсичного елементу, а саме: масової частки ртуті становить 0,003 мг/кг при нормі до 0,0005 мг/кг. відповідно до методичних вказівок «Визначення вмісту ртуті в об’єктах виробничого, навколишнього середовища і біологічних матеріалах», затверджених наказом МОЗ України від 10.06.2005 № 263.
18.12.2021р.  було  проведено  повторний  відбір  проб  снігу  у  3–х  локаціях – на  в’їзді  та  виїзді  в м. Галич та повторно на площі Майдан Різдва в м.Галич.
 На виїзді з м. Галич (вул. С.Бандери 99,б) сніг візуально був аналогічно забруднений, встановлено невідповідності за фізико-хімічними дослідженнями – по визначенню забарвленості – 25 - 300 при нормі до 200, через виявлення твердих нерозчинних речовин темно-сірого кольору в значній кількості та перевищення вмісту токсичного елементу, а перевищення масової частки ртуті не встановлено.
 За результатами повторних проведених досліджень площі Майдан Різдва м. Галич встановлено ідентичні невідповідності за фізико-хімічними дослідженнями – по визначенню забарвленості - 300 при нормі до 200, через виявлення твердих нерозчинних речовин темно-сірого кольору в значній кількості та перевищення вмісту токсичного елементу, а саме: масова частки ртуті становить 0,003 мг/кг при нормі до 0,0005 мг/кг.
 При в’їзді в м. Галич (р-н лісгоспу) візуально сніг білого кольору, не забруднений невідповідностей не встановлено.
17.12.2021р. вказане питання заслухано на комісії з ТЕБ та НС Галицької міської ради.
 Виходячи з вищенаведеного інформуємо:
 1. У м. Галич, на виїзді із м. Галич в пробах талої води встановлено невідповідності за фізико-хімічними дослідженнями – по визначенню забарвленості – 25-300 при нормі до 200, через виявлення твердих нерозчинних речовин темно-сірого кольору.
 2. Перевищення масової частки ртуті - 0,003 мг/кг при нормі до 0,0005 мг/кг встановлено тільки у пробах в центрі м. Галич, що потребує додаткового вивчення.
 3. Потрапляючи  у  грунт,  талі  води  фільтруються  та  очищуються,  ГДК  ртуті  у  грунті  становить  2,1 мг/кг.
 В даний час загрози життю та здоров’ю людей немає!