Головне меню

Подати звернення

До Верховної Ради подано законопроект про зміни в законодавстві щодо ідентифікації та реєстрації тварин

 В Україні вже більше 15 років успішно функціонує система ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин, яка за нормативно-правовим регулюванням практичноbdsfgdsgsdf444476876867233 повністю відповідає основним вимогам законодавства Європейського Співтовариства з ідентифікації та реєстрації тварин.

Ідентифікація та реєстрація тварин є інструментом за допомогою якого на сьогоднішній день:

  • забезпечується простежуваність за обігом тварин та продукції тваринного походження;
  • підтверджується благополуччя всієї території України або її частин, щодо особливо небезпечних захворювань тварин (ящур, африканська чума свиней, сибірська язва, везикулярний дерматит);
  • підтверджується приналежність та наявність тварин при наданні бюджетних дотацій;
  • забезпечення споживачів необхідною інформацією про тварин та продукцію отриману від них;

Однак, у непоодиноких випадках виявлені порушення із недотримання вимог законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, набуття у власність неідентифікованих тварин, отримання продуктів тваринного походження від тварин із невідомим походженням, здійснення різного роду торгівельних махінацій з тваринами. Юридичних осіб неможливо практично притягнути до відповідальності у зв’язку з відсутністю такого механізму у законодавстві.

 Для забезпечення повноцінного державного регулювання у сфері ідентифікації та реєстрації тварин, 01.10.2020 року до Верховної Ради подано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», що зареєстрований за № 4182.

 Законопроектом визначено та доповнено повноваження центральних органів виконавчої влади, що формують та реалізують державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин, що удосконалить дієвий та ефективний засіб контролю за епізоотичною ситуацією в країні та сприятиме відкриттю нових ринків для безпечних товарів.

Документом також визначено спосіб та періодичність державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин, відповідальність операторів ринку, громадян та посадових осіб при виявленні порушень, що забезпечить достовірність інформації в Єдиному державному реєстрі тварин.