Головне меню

Щодо харчового отруєння в Коломийському районі

 7 травня 2019 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області від Коломийської інфекційної лікарні надійшлоotruyennyaerertee222 повідомлення про госпіталізацію восьми хворих, в тому числі однієї дитини.
 Їх госпіталізовано після весілля, яке відбулось 4 травня в готельно-ресторанному комплексі "Ламатінг-груп", відомому як "Вербіж", що розташований в селі Верхній Вербіж Коломийського району.
 В усіх хворих встановлено попередній діагноз "гострий гастроентероколіт". Стан хворих розцінювався як середнього ступеня важкості, загальна слабкість, t 37,5-38 С°, пронос 1-2 рази на добу, нудота, блювота, болі в животі.
 В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області створена комісія з розслідування факту отруєння і проведено епідобстеження, в ході якого відібрано зразки води, харчових продуктів, змивів з поверхонь для дослідження на вміст патогенної мікрофлори.
 Станом на 8 год. 08 травня 2019 року кількість хворих зросла до 19 чоловік, в тому числі 3 дітей.
 На підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в області проводиться позапланова перевірка готельно-ресторанного комплексу "Вербіж", тривають лабораторні дослідження.
 З метою запобігання спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань серед населення та недопущення випадків харчових отруєнь на території Прикарпаття, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу операторів ринку харчових продуктів на дотримання гігієнічних вимог при виробництві та обігу харчових продуктів, в першу чергу це стосується закладів ресторанного господарства та торгівлі, організаторів ярмарок, фестивалів, прощ та інших масових заходів.
 Попереджаємо про відповідальність за порушення вимог харчового законодавства згідно ст..65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

erweewww