Головне меню

До уваги аграріїв: перезимівля озимини та багаторічних трав відбувається задовільно

 За даними проведеного моніторингу станом на 07 лютого 2019 року озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою.dfgrregtr444444dwerdf
 Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення нижче 1-3º морозу не опускалась. За розрахунками агрометеорологів критична температура вимерзання озимої пшениці становила у фазі кущення 14,5-15,4º морозу. Загрози вимерзанню озимих культур не було.
 Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, проведені спеціалістами управління фітосанітарної безпеки в кінці січня 2019 року, засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, ячменю та озимого ріпаку (98-100% рослин). Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущення, при їх відрощуванні мають добру регенераційну здатність (Рогатинський район ТОВ «Захід-Агро МХП»).
 В подальшому стан посівів озимих культур буде залежати від кліматичних умов, які будуть утримуватися протягом зимового періоду.
 Мишоподібні гризуни. На території області через коливання температур, подекуди - утворення льодової кірки, спостерігається послаблення живлення та пригнічення життєдіяльності мишоподібних гризунів і відмічається зниження чисельності жилих колоній полівок на посівах озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.
 Надалі, за різкого підвищення температури та інтенсивного танення снігу можлива загибель гризунів від затоплення.