Головне меню

В 2018 році Держпродспоживслужбою Івано-Франківщини встановлено 44 порушення законодавства про рекламу

 В сучасному суспільстві реклама оточує нас у будь-який час та у будь-якому місці, бо є найдієвішим інструментом впливу на людей при продажі того чи іншогоhtrkfvfhjt743r33434 продукту або послуги.


 Однак реклама може також ввести споживачів в оману, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження. Недобросовісна реклама заборонена законом.
 На Івано-Франківщині в 2018 році з метою контролю за дотриманням законодавства про рекламу спеціалістами Держпродспоживслужби досліджено 520 рекламоносіїв.
 З них у 44 випадках виявлено порушення законодавства про рекламу та прийнято 40 рішень про накладення штрафу на загальну суму 36,9 тис. грн.
 37 штрафів на суму 25 тис. грн. було сплачено порушниками добровільно, 3 рішення, за якими порушники не сплатили штрафи в добровільному порядку, направлено до суду. Крім цього, 3 справи про порушення законодавства про рекламу направлено до Держпродспоживслужби для прийняття рішень про накладення штрафу на суму більше 1 млн. грн.
 Окрім згаданого, в 2018 році було прийнято 2 рішення про зупинення розповсюдження реклами та надіслано для виконання 4 приписи про усунення порушень.
Основними порушеннями законодавства про рекламу, які встановлено на Прикарпатті в 2018 році, були :
- зовнішня реклама алкогольних напоїв, переважно пиво;
- реклама, що містить інформацію або зображення, що порушує етичні, гуманістичні та моральні норми, нехтує правилами пристойності, а також містить твердження, які є дискримінаційними за ознакою статі;
- реклама про знижки (розпродаж), яка не відповідала вимогам щодо змісту;
- розміщення зовнішньої реклами без відповідного дозволу органу місцевого самоврядування;
- реклама методів лікування, яка не містила визначеного законодавством тексту попередження;
- розповсюдження реклами послуг з ворожіння.

 З метою недопущення порушень вимог законодавства про рекламу, захисту інтересів споживачів реклами, Держпродспоживслужбою Івано-Франківської області в січні 2019 року буде проведено семінар для рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами на тему «Основні вимоги до реклами, контроль та відповідальність».
 Крім того в 1 кварталі 2019 року заплановано виїзні наради в ОТГ області з метою реалізації механізму співпраці з органами місцевого самоврядування частині контролю за дотриманням законодавства про рекламу.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21