Головне меню

Незабаром 1 вересня: рекомендації при підготовці дитини до школи

 Непомітно добігає кінця літо, незабаром пролунає шкільний дзвоник і тисячі школярів попрямують до вже підготовлених до нового навчального року шкіл.vcgheee665544dfew
 Та чи готова Ваша дитина до школи? Чи має вона необхідний шкільний одяг, взуття, спортивну форму? Чи достатньо вона забезпечена зошитами, олівцями, ручками та іншим шкільним приладдям?

 Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертають увагу батьків на деякі гігієнічні рекомендації при підготовці дитини до школи.
 Учні в шкільній формі перебувають по 5-6, а іноді й більше, годин, тому одяг бажано купувати з натуральних тканин, оскільки тільки вони добре пропускають повітря, зберігають тепло, вбирають вологу.
 Відсотковий вміст синтетичних та ацетатних волокон в тканинах та матеріалах для дитячого одягу суворо регламентований і має бути обов’язково відображений на етикетці.
 Білизну рекомендується купувати лише з бавовни. В тканинах, які використовуються для пошиву шкільної форми, вміст синтетичних та штучних волокон не має перевищувати 35-40%, інші складові – натуральні: вовна, бавовна, льон, шовк. В верхньому одязі допускається вміст синтетичних та штучних волокон від 50 до 100%, але підкладка має бути тільки з натуральних тканин.
 Крім одягу, дитині необхідно підібрати правильне шкільне та спортивне взуття, оскільки воно оберігає стопу від механічних пошкоджень, допомагає м’язам та зв’язкам утримувати свод стопи в нормальному положенні. Неякісне взуття є причиною великої кількості деформацій і захворювань стоп. Тому, при виборі дитячого взуття, слід звертати увагу на наступні гігієнічні вимоги: верх виробу, підкладки та вкладні стільки мають бути тільки з натуральних матеріалів. Штучні та синтетичні замінники шкіри застосовують лише для оздоблення.
 Підошви виготовляються з різних матеріалів: шкіри, деяких видів гуми, а також полімерних матеріалів, які мають забезпечити оптимальні гнучкість, товщину і масу. Висота каблука для школярів 8-10 років не повинна перевищувати 2 см, для хлопчиків 13-17 років – 3 см, для дівчаток 13-17 років – 4 см. Задник повинен бути виготовленим з товстої натуральної шкіри.
 Особливої уваги потребує питання купівлі портфеля або ранця. Перевагу пропонуємо надавати ранцям, оскільки щоденне їх носіння за плечима мінімізує негативний вплив на поставу дитини. Хочемо нагадати, що при купівлі слід звернути увагу на спинку ранцю - адже вона повинна бути твердою, її ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини. Лямки мають бути широкими, бо вузькі врізатимуться в плечі.
 Портфель або ранець має складатися з кількох відділень – для книг та зошитів, ручок, олівців, фломастерів, тощо. Зверніть увагу на матеріал – він повинен бути легким, міцним, водонепроникним, морозостійким, зручним для чищення, яскравого кольору. Якщо портфель або рюкзак мають підкладку – вона повинна бути з матеріалу, який легко миється.
 Портфель або ранець не повинні бути важкими – їх рекомендована вага 500-700 г.
 Не слід купувати для підручників та зошитів сумку на одне плече, адже це приведе до порушення її постави.
 Також слід пам’ятати про існування нормативних вимог щодо загальної ваги підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля.
 Вага не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями на відстань до 3 км і складає:
- I-II класи – 1,5 ... 2,0 кг.
- III-IV класи – 2,0 ... 2,3 кг.
- V-VI класи – 2,3 ... 3,0 кг.
- VII–VIII класи – 3,0 ... 3,5 кг.
- IX–XI (XII) класи – 3,5 ... 4,5 кг.
 Не менш важливими є гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей, які регламентуються відповідними Державними санітарними нормами і правилами, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2007 року №13.
 Так, в робочих зошитах, прописах на ділянках, передбач