Головне меню

Обережно: картопляна хвороба! Корисні поради для споживачів

 Картопляна хвороба хліба – одне з найпоширеніших захворювань хліба, що спричиняється спорами картопляної (сінної ) палички, які потрапляютькартинка4435віаіваві у хліб разом з борошном.
 Ці спори гинуть тільки при температурі 130 градусів С . Найбільшого розвитку ці мікроорганізми досягають при температурі 35-40 градусів С. Тому хвороба найчастіше проявляється в літній період.
 Хліб , заражений картопляною хворобою, може накопичувати отруйні речовини і в їжу непридатний. До речі, зіпсований хліб може добряче зашкодити здоров’ю, спричинити харчове отруєння,, а систематичне споживання неякісного продукту може призвести до астматичних хвороб. До того ж, заражений хліб не можна викидати на смітник або годувати ним тварин. Спеціалісти радять його спалити, чи закопати, а місце, де він лежав, обробити оцтом.
 Картопляною хворобою заражається в основному пшеничний хліб, особливо більшої маси. Прискорюють цей процес низька кислотність та підвищена вологість виробів. Вражений хліб спочатку втрачає свій природний смак і аромат, потім з’являється своєрідний запах перестиглої дині або валеріани. У міру розвитку хвороби запах посилюється і набуває відтінок гниючих фруктів. М’якуш стає липким, при розломі спостерігаються слизові тягучі нитки, тому друга назва хвороби - «тягуча хвороба».
 Спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись наступних вимог при купівлі та використанні хлібобулочних виробів:
1. Купувати хліб і хлібобулочні вироби на підприємствах торгівлі, де створені умови для зберігання даної продукції (провітрювані складські приміщення, торгові зали з кондиціонуванням повітря, спеціально обладнані полки або вітрини для реалізації хліба, булок, батонів).
2. Не купуйте багато хліба про запас.
3. Зберігати хлібобулочні вироби в тканинних мішечках, а якщо температура повітря в квартирі вище 20 градусів С,- то і в холодильнику.
4. Якщо на розрізі хліб викличе у вас сумніви - не їжте його, зверніться в магазин, де ви його купили.

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2