Головне меню

Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту сільськогосподарських рослин в червні 2018 року

  У червні активність та чисельність шкідників підвищується, а також збільшується розповсюдження та розвиток хвороб.232323вукіц32вуіцуц3222
 Тому задля недопущення господарсько-відчутних пошкоджень посівів та втрат урожаю від шкідників, хвороб та бур’янів, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області рекомендують забезпечити впродовж місяця постійний моніторинг фітосанітарного стану посівів сільгоспкультур.

 

Багатоїдні шкідники

 В червні проходитиме літ метеликів підгризаючих (озимої, окличної), листогризучих (совки-гамми, капустяної, С-чорне) совок, відкладання ними яєць та відродження і шкідливість личинок. За теплої, помірно вологої погоди, наявності квітучої рослинності можливий інтенсивний літ метеликів, створення вогнищ підвищеної чисельності гусениць насамперед на просапних, овочевих культурах, горосі та ін. Повсюди можлива поява метеликів чортополохівки та шкідливість її личинок на просапних культурах (сої, соняшнику).
 За чисельності гусениць совок у посівах кукурудзи, соняшника, картоплі, інших просапних культур понад 3-8, озимої пшениці 2-3, буряків 1-2 екз.на кв.м застосовують інсектициди: децис Профі, ВГ, 0,035 кг/га, карате Зеон, мк.с., 0,3 л/га, борей, КС, 0,14 л/га та інші за регламентами існуючих технологій. Найефективніші суміші фосфорорганічних і піретроїдних інсектицидів у половинних нормах з додаванням 3-4 кг/га сечовини. Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусінь підгризаючих совок харчується рослинами. Інсектициди доцільніше застосовувати в період виплодження гусениць та появи їх ІІ віку, коли вони живляться відкрито і найбільш уразливі.
 В червні продовжиться заляльковування гусениць кукурудзяного (стеблового) метелика. Початок льоту метеликів можливий в кінці другої декади червня (за суми активних температур 350ºС), масове відкладання яєць - за 430°С. Інтенсивність льоту та відкладання яєць зростатимуть за температури 18-30°С і вологості повітря понад 70%.
 До випуску трихограми в кількості 50-100 тис. самиць на 1 га приступають на початку відкладання яєць. В період масового відкладання яєць (приблизно через 2 тижні після початку, залежно від погодно кліматичних умов) випуск трихограми проводять повторно. Обприскування хімічними препаратами проводиться в разі неможливості випуску яйцеїда трихограми за наявності більше 18% рослин яйцекладками або 6-8% рослин гусеницями кукурудзяного метелика рекомендується застосувати Ампліго 150 ZC, ФК, 0,2-0,3 л/га, Антиколорад, КС, 0,25 л/га, Антиколорад Макс, КС, 0,25 л/га, Пірінекс Супер, КЕ, 0,75-1,25 л/га, Децис f Люкс 25 ЕС, КЕ, 0,4-0,7 л/га, Кайзо, ВГ, 0,2 л/га, Карате 050 ЕС, к.е., 0,2 л/га, Карате Зеон 050, СS, мк.с., 0,2 л/га, Кораген 20, КС, 0,15 л/га, Ламдекс, СК, 0,2-0,3 л/га, Протеус 110 OD, МД, 0,5-1,0 л/га, Рубін, КЕ, 0,2 л/га.
 Личинки хрущів, дротяників, несправжніх дротяників місцями будуть пошкоджувати просапні та овочеві культури (буряки, кукурудзу, соняшник, картоплю). Найбільша їх шкідливість буде спостерігатися на площах, де переважають личинки старших віків, які перед заляльковуванням інтенсивно живляться.

 

Зернові, зернобобові культури та багаторічні трави


 Попри не зовсім сприятливі умови для розвитку шкідливої черепашки навесні, цей фітофаг, інші щитники-черепашки – маврська разом з гостроголовими клопами залишаються найбільш потенційно небезпечними в посівах зернових колосових. В травні розпочалось відкладання яєць, в червні спостерігатиметься масова яйцекладка та розпочнеться відродження личинок і живлення їх на колоссі. Дл