Головне меню

Інформаційне повідомлення щодо фітосанітарного стану посівів і плодових насаджень у господарствах області на 10.05.2018 року

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області інформує: дуже тепла та суха погода, швидке наростання тепла першій декаді травняжук rsegule призвели до зниження відносної вологості повітря та виникнення суховіїв. Високі температури в окремі дні ускладнювали ріст і розвиток сільськогосподарських культур.
  Відбувалися інтенсивні витрати вологи з ґрунту та з рослин. А опади на території області розподілялись нерівномірно і випадали локально. Умови для проведення польових робіт були в основному добрими.

  

Шкідники і хвороби зернових та зернобобових культур

  У посівах озимих культур, розміщених після стерньових попередників, у Снятинському, Тлумацькому, осередково інших районах, живляться личинки хлібної жужелиці старших віків, які за чисельності 0,5екз. на кв.м пошкодили 3% рослин. Місцями в Богородчанському, Галицькому, Рогатинському, Снятинському районах, відбулось переселення шкідливих клопів на посіви озимої пшениці, де його в крайових смугах обліковують за чисельності 0,2 екз. на кв.м. переважає гостроголовий та ягідний клоп. Шкідником заселено до 30 відсотків обстежених площ. В основному заселені посіви, які знаходяться біля лісових насаджень. В подальшому слід очікувати наростання чисельності клопів, яйцекладки та шкідливості.
  Повсюди розвиваються та шкодять злакові попелиці та мухи, пшеничний трипс, хлібні п’явиці інші фітофаги, де ними за допорогової чисельності пошкоджено 2-8% рослин. В подальшому підвищення температурного режиму сприятиме більш активному розвитку, розселенню й шкідливості вищезазначених шкідників.
 За існуючих гідротермічних умов спостерігається прогресування хвороб озимих і ярих колосових культур, яке стримується захисними міроприємствами через обприскування посівів фунгіцидами. У посівах озимих культур найбільшого поширення набули септоріоз, борошниста роса, гельмінтоспоріоз, інші плямистості, якими на 10-45% обстежених площ уражено 2-8 % рослин. В посівах озимого ячменю рінхоспоріозом уражено в середньому 4, максимально 10 відсотків рослин з розвитком хвороби 1 відсоток (Галицький район).
  Кукурудза. Шкідливість блішок на сходах кукурудзи спостерігається в індивідуальних селянських господарствах Галицького району. Ними в середньому пошкоджено 1 (3) відсотки рослин в чисельності 1екз/м.кв. заселено 10 відсотків площ.
  Зернобобові та багаторічні трави. Спостерігається шкідливість бульбочкових довгоносиків, які за чисельності 0,5-2 екз.на м.кв. пошкодили 2-4% рослин у слабкому ступені. Розпочалось осередкове заселення посівів попелицями. Виявляється ураження рослин конюшини - бурою плямистістю.

Технічні культури

  Ріпаковий квіткоїд. Після проведення захисних заходів на посівах озимого ріпаку нараховується в середньому 1-3 імаго на рослину. Продовжується літ та спарювання біланів. Інтенсивність льоту 2-12 метеликів за 10 хвилин в радіусі 100м. (Снятинський район).
  Розвиток пероноспорозу проходить в основному на нижніх листках. Уражено (4-6% рослин) в слабкій ступені.
 Буряк (кормовий, столовий). Через нестачу вологи в грунті, сходи буряків є строкатими. Відбувається заселення і пошкодження буряків - буряковими блішками. Шкідником заселено і пошкоджено 10 відсотків рослин кормового і столового буряка з чисельністю 3 екз