Головне меню

Інформаційне повідомлення щодо фітосанітарного стану посівів і плодових насаджень у господарствах області на 25.04.2018 року

 Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області інформує, що агрометеорологічні умови другоїkvitochki242xwed декади квітня були сприятливими для росту і розвитку озимих, ранніх ярих культур, багаторічних трав та посіву теплолюбивих культур.

 

  Спостерігалась аномально тепла погода, відбувалось швидке нарощування тепла. Середня декадна температура повітря становила 15-16° тепла, що на 8-9º вище від норми.

  Максимальна температура повітря підвищувалась до 24-26º тепла. На поверхні ґрунту максимум становив 35-42° тепла. У найхолодніші ночі температура повітря знижувалась до 5-7º тепла, мінімальна температура на поверхні ґрунту - 2-5º тепла.
 Сума ефективних температур станом на 20.04.18р. відповідала таким показникам +5ºС – при нормі 79ºС – становила 168ºС.
 На території області проводились польові роботи, умови для сільськогосподарських робіт були сприятливі.


Фенологія культур

Озимий ріпак – бутонізація, початок цвітіння
Озима пшениця – вихід в трубку
Ярі зернові – сходи
Картопля рання - посадка
Плодові – цвітіння
(алича, персик, абрикос – кінець цвітіння)

 

Шкідники і хвороби зернових та зернобобових культур

  У посівах озимих та ярих зернових колосових культур продовжується розселення та шкідливість хлібних блішок, п’явиць, злакових мух, попелиць, цикадок, які в допороговій чисельності пошкодили 2-5% рослин. Живлення личинок хлібної жужелиці, в чисельності 0,3 екз/м.кв, осередково спостерігається в посівах озимих зернових в Снятинському районі. Личинками старшого віку пошкоджено 3 відсотки рослин.
  В Галицькому районі відмічають появу шкідливих клопів (маврський, гостроголовий) на поверхні лісової підстилки. На даний час, чисельність шкідника нижче ЕПШ, однак можливі виникнення осередки підвищеної чисельності, на площах які розміщені біля лісових насаджень.
Крім того відмічаємо подальший розвиток кореневих гнилей (фузаріозна та церкоспорельозна) якими в осередках хворіють 6 відсотків рослин озимих.
  Весняною інфекцією хвороб (борошниста роса, септоріоз) на 15% площ, ураженні ранні посіви озимих зернових Рогатинського району. В крайових смугах посівів в даному районі уражено 3 відсотки рослин.
  У посівах озимого ячменю (Галицький район) 2% рослин уражено ринхоспоріозом.
Станом на звітну дату від хвороб оброблено 29% площ. Роботи по догляду продовжуються.
Горох та багаторічні трави. Заселення та пошкодження бульбочковими довгоносиками виявлено в Снятинському районі. Ним в допороговій чисельності пошкоджено 3 відсотки рослин в слабкому ступені.

 

Технічні культури

  Продовжується заселення посівів озимого ріпаку ріпаковими квіткоїдом, прихованохоботниками, які за чисельності 1-3, максимально 8 екз. на рослину пошкодили 10% рослин у слабкому ступені. Осередки заселення хрестоцвітими блішками (ЕПШ 3-5 екз. на кв.м