Обережно: борщівник Сосновського

  Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в 24.04.25 1Івано-Франківській області провели моніторингові обстеження придорожніх смуг, занедбаних господарських дворів господарств, неужитків з метою визначення заселення борщівником і його фенологічного стану.

  Під час обстежень встановлено, що рослини борщівника Сосновського знаходяться у фазі відростання та початку бутонізації. Підвищення температури повітря сприятиме росту борщівника.
  Рекомендуємо керівникам господарств усіх форм власності, керівникам ОТГ провести обстеження земель для визначення зростання борщівника Сосновського та організувати проведення боротьби з ним як агротехнічним, механічним так і хімічним методом.
  Для проведення боротьби з борщівником Сосновського хімічним методом, використовувати препарати, що є зареєстровані у «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування.
  Роботи по знищенню рослини борщівника може здійснювати будь-яке підприємство, що має спеціалізоване обладнання. Перед початком вищезазначених робіт необхідно провести цільовий інструктаж з охорони праці, згідно чинного законодавства.
  Спеціалісти, які будуть працювати з пестицидами, повинні мати Свідоцтво (Посвідчення) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.
  Крім того, враховуючи біологічні особливості борщівника Сосновського, необхідно використовувати засоби індивідуального захисту для недопущення попадання соку рослини на шкіру людини.
  На оброблених ділянках обов’язково виставити попереджувальні знаки.
  При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
  Для більш детальної інформації, щодо методів боротьби з борщівником, звертатися до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області, які є у кожному районі.

  Довідково
  Борщівник Сосновського – багаторічна рослина родини зонтичних з 2-річним циклом розвитку. Рослина в перші роки не видає пагона, росте в вигляді листя в кущі та збільшує кореневище, на 2-3 рік з’являється трубчатий пагін із декількома суцвіттями.
  Розмножується переважно насінням. Воно легко поширюється з допомогою вітру і води, проростає неодночасно. Деяке насіння борщівника може проростати через 5-6, або навіть через 12-15 років.
  Має алелопатичні (пригнічує ріст і розвиток) властивості і здатний витісняти місцеві види рослин, включаючи хвойні дерева.
  Борщівник Сосновського утворює загрозливі зарості на берегах річок і потічків, узбіччях доріг. Він поширений також на деградованих пасовищах і покинутих полях, пустирях, сміттєзвалищах, часто росте у населених пунктах у парках і навіть, на клумбах.
  При контакті спричиняє опіки.