Головне меню

На часі підготовка картоплі до посадки

 Отримання високих врожаїв картоплі у значній мірі залежить від правильного вибору сорту, обрання якісного насіннєвого матеріалу, своєчасноїаавп45ук5екакааа підготовки його до посадки. До вирощування дозволяються лишень сорти, котрі включено до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
 Готувати картоплю до посадки необхідно з перших днів квітня. Починати треба з перебирання бульб, при цьому слід відібрати: неповноцінні бульби уражені сухою або мокрою гниллю, паршею та іншими хворобами, занадто дрібні (масою до 30 г), а також бульби масою понад 90 г. Кращий посадковий матеріал – здорові бульби середніх розмірів.
 Пророщування бульб до утворення справжніх паростків – найбільш поширений прийом передпосадкової підготовки. Його проводять у світлому приміщення з температурою 12-14?С вдень, 6-8?С вночі, для чого бульби розкладають тонким шаром і витримують 30-35 днів. Висока температура у перший тиждень пророщування викликає пробудження великої кількості вічок, а розсіяне світло призводить до деякого їх озеленення, що сприяє сповільненню росту гнильних бактерій і загибелі хвороботворних грибів.
 Зниження температури вночі сприяє утворенню товстих та міцних паростків. До кінця терміну на бульбах з’являються зелені паростки довжиною 1-2 мм. Слід уникати обламування вічок, тому що це спричинить сильне зниження урожаю. Для успішного пророщування картоплі слід забезпечити вологість повітря у приміщенні 90-95%, періодично обприскуючи бульби водою.
 Для профілактики хвороб бульби потрібно обробити розчином мідного купоросу, а через 5 днів провести обробку розчином мінеральних добрив та мікроелементів (міді, цинку, бору, марганцю). Багато з цих мікроелементів є у деревній золі, тому корисно провести передпосадкове опудрювання бульб золою.
 У випадку дефіциту садивного матеріалу, або з метою прискореного розмноження дефіцитних сортів картоплі за 25-30 днів до посадки можна провести різання бульб. Розріз проводять тільки дезінфікованим ножем. Різання бульби перед посадкою може призвести, в умовах холодної і дощової погоди, до загнивання дольок.
 Непророщений садивний матеріал довго лежатиме у холодному грунті, доки земля не прогріється до 12-15?С, що у нашій зоні призведе до значного зниження урожаю.