Головне меню

З аграріями та пасічниками Тисмениччини обговорено питання дотримання вимог при застосуванні пестицидів

 26 лютого 2019 року управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області спільно2344234233343аваппнегравп з управлінням агропромислового розвитку Тисменицької райдержадміністрації проведено семінар-нараду для фермерів, керівників сільгосппідприємств усіх форм власності та пасічників району.
 В ході заходу розглядались питання щодо виконання санітарного законодавства при проведенні обробки сільськогосподарських земель, дотримання санітарних зон при застосуванні засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур, техніки безпеки при транспортуванні, застосуванні засобів захисту рослин, не допущення отруєння людей, тварин та бджіл.
 Учасників семінару проінформовано про основні норми Закону України «Про бджільництво», зокрема ст. 37 даного Закону щодо застосування хімічних засобів захисту рослин, та про методику реєстрації бджолиних пасік; усім вручено інформаційні пам’ятки «Як вберегти бджіл від гибелі» та “Основні правила та вимоги роботи з пестицидами.”
 Важливою для присутніх стала інформація представника філії ТзОВ “Мрія Карпат” Матенько І.М. щодо створення першої в Україні інтерактивної карти медоносних культур, на якій користувачі мають можливість побачити інформацію про посівні площі всіх медоносних культур, сорти, прогнозовані періоди цвітіння, дані про планові обприскування рослин і про необхідну кількість бджолосімей для опилення.
 В карті також передбачена функція SMS-повідомлень про час цвітіння медоносних культур та обробки їх пестицидами.
 Учасники семінару висловились за тісну співпрацю сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, пасічників та органів місцевого самоврядування з метою недопущення отруєння людей, тварин, бджіл та забруднення навколишнього середовища під час застосування пестицидів.
 Подібні семінар-наради відбулись днями в Городенківському, Рогатинському,Тлумацькому та Надвірнянському районах.

папап687упаваааааа івввнпрнг6пне755667