Головне меню

На засіданні ДНПК при ОДА обговорили епізоотичну ситуацію на території Прикарпаття

 26 грудня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській обласній державній адміністрації.засіданняивру3рсвпуці333 Йшлося про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми на території області, проведення заходів щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць та дикого кабана, проведення полювання у мисливському сезоні 2018-2019 років та забезпечення проведення лабораторного моніторингу у дикій фауні на території області.


 Окрім членів ДПНК, участь в засіданні взяли представники управління лісового та мисливського господарства, екології та природних ресурсів, користувачі мисливських угідь, начальники районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини.
 За підсумками роботи було вирішено привести існуючі місця захоронення тварин до Правил облаштування і утримання діючих худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України; забезпечити виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області у 2019 році, зокрема щеплення сибірки відповідно концепції щодо проведення протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2019-2020 років; забезпечити наявність у закладах охорони здоров'я імунобіологічних препаратів для профілактики та лікування сказу і лікування ботулізму.
 В ході засідання розглянуто питання щодо відшкодування збитків Надвірнянською районною державною адміністрацією власнику (Богайчук Г.Я.) вилучених тварин, у зв'язку з випадком африканської чуми свиней в с. Волосів Надвірнянського району, який був зареєстрований у 2017 році.
 Учасники комісії провели аналіз виконання заходів, зазначених у протоколі № 1 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації від 26.03.2018 року; розглянуто та затверджено концепцію щодо протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2019-2020 років.
 Надзвичайно важливим залишається проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та суб'єктів господарювання, які займаються утриманням, розведенням, вирощуванням, забоєм тварин та обігу їх продукції, щодо здійснення профілактичних заходів, спрямованих на недопущення виникнення та поширення інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС, сказу, ящуру та заразного вузликового дерматиту ВРХ.

 Контроль за виконанням рішень ДНПК покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

ДНПК-фото 1ДНПК-фото 2ДНПК-фото 3 ДНПК-фото 4