Головне меню

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини попередила необґрунтоване фінансування з бюджету на послуги теплопостачання

 До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звернувся суб’єкт господарювання, що надаєfdg44444f5t6w223ff послуги теплопостачання бюджетній установі (лікарня) щодо перевірки планових розрахункових тарифів на послуги теплопостачання. Перевірку проведено на предмет дотримання вимог формування цін/тарифів на виробництво теплової енергії для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету суб’єктом господарювання, що здійснює її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії.


  В ході проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлено порушення державної дисципліни цін.
Підприємство отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.
 Відповідно до вимого п.4 статті 20 Закону України 2633-IV, «Про теплопостачання» тарифи на теплову енергію для суб’єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення встановлюються на рівні 90 відсотків діючого для суб’єкта господарювання тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.
 Таким чином, враховуючи вимоги ст.20 вищезазначеного ЗУ «Про теплопостачання», вартість 1гкал теплової енергії для суб’єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, становитиме 1588,89 грн. без ПДВ. Підприємство подало плановий розрахунок тарифу, де вартість 1 Гкал становить 1988,90 грн., що на 400,01 грн. більше.
 В результаті здійснення позапланового заходу попереджено зменшення фінансування з бюджету (оскільки тариф розраховувався для опалення лікарні, що фінансується з державного бюджету) в розмірі 280,0 тис. грн.
 Суб’єкту господарювання надано припис щодо усунення порушення державної дисципліни цін та повідомлено орган місцевого самоврядування, який встановлює тариф на послуги теплопостачання про результати здійснення позапланового заходу державного (нагляду).