Головне меню

662,3 тис. грн. на рік зможуть заощадити споживачі на послугах водопостачання після перевірки тарифів одного із підприємств області

   З метою попередження порушень державної дисципліни цін при встановленні шляхом коригування діючих тарифів на централізоване водопостачанняfghkutg65gfddf та водовідведення до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звернувся суб’єкт господарювання, що надає послуги водопостачання та водовідведення населенню, бюджетним та іншим споживачам міста, щодо здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) планових розрахункових тарифів на послуги.


 При коригуванні тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення підприємство враховувало зростання цін на енергоносії, паливно-мастильні матеріали, рентну плату, екологічний податок та відсоткову ставку за користування кредитом.
 Перевірка засвідчила, що при їх формуванні допущено ряд порушень.
 Так було встановлено, що обґрунтований розмір скоригованого тарифу на централізоване водопостачання (прогнозовано з 15.11. 2018 року) становить 12,42 грн. за 1 куб. м , що на 0,32 грн. менше аніж розраховано підприємством та на послуги водовідведення – 7,44 грн. за 1 куб м або на 0,03 грн. менше ніж розраховано підприємством та на послуги централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішьобудинкових систем) економічно обґрунтований розмір скоригованого тарифу зменшено на 0,46 грн/куб.м та на послугу централізованого водовідведення (з використанням внутрішьобудинкових систем) на 0,03 грн/куб.м.
 За результатами перевірки підприємству надано припис щодо приведення скоригованих тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Відповідно до відповіді на припис підприємство вжило невідкладних заходів щодо порушення вимог порядку формуванню тарифів та подало до органу місцевого самоврядування пакет документів для встановлення шляхом коригування тарифів на надання послуг для споживачів із врахованими зауваженнями згідно акту Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
 Таким чином, за результатами здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) планових скоригованих тарифів, попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік в розмірі 662,29 тис. грн., втому числі на послуги водопостачання - 614,3 тис. грн. та попереджено необґрунтоване фінансування з бюджету 157,6 тис. грн., та на послуги централізованого водовідведення - на 45,0 тис. грн. та попереджено необґрунтоване фінансування з бюджету на суму 14,0 тис. грн.