Головне меню

Застерігаємо землекористувачів: посівам сільгоспкультур загрожують мишоподібні гризуни

 Цьогорічні погодні умови сприяли розвитку мишоподібних гризунів, особливо в другій декаді жовтня. За даними управління фітосанітарної безпеки Головногомишкануцв54пвпуууу управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, поки що розвиток шкідників проходить переважно на багаторічних травах, в придорожніх смугах та пасовищах, але спостерігається поступове посилення їх міграції на посіви озимих зернових та ріпаку.

 При обстеженні посівів озимих зернових культур в Богородчанському та Тлумацькому районах в крайових смугах було виявлено 1-2 ж. колонії на гектар, в них 2-3 жилих нори.
 В посівах озимого ріпаку нараховується 1-3 ж.колонії на гектар, в них по 3-6 жилих нір.
 На багаторічних травах Рогатинського та Снятинського районів обліковується 3-6 ж.к./га, а в придорожніх смугах та пасовищах 3 колонії на гектар, в них по 6-7 жилих нір. Враховуючи здатність мишоподібних гризунів до швидкого розмноження у сприятливих умовах (відносно тепла, без різких температурних коливань та затяжних опадів погода, випадання великої кількості снігу на не промерзлу землю, достатня кількість корму), а також до міграцій, чисельність їх зростатиме.
 У боротьбі з мишоподібними гризунами слід враховувати, що народжені взимку полівки не живляться зерном та уникають зернової принади. Тому посіви озимини та багаторічних трав необхідно постійно обстежувати і за наявності 3-5 жилих колоній на гектарі знищувати гризунів шляхом внесення дозволених родентицидів на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, ізопропілфенацин, флокумафен, а з біологічного методу внесення препарату бактероденцид (3-5 г/нору).
 Після внесення всіх зазначених препаратів, нори необхідно притоптати!
 Заходи захисту слід здійснювати за суворого дотримання вимог санітарної безпеки, охорони праці й навколишнього середовища!