Головне меню

Держпродспоживслужба в області попередила обрахування споживачів за надання послуг водопостачання

 До ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звернувся суб’єкт господарювання, що надає послуги водопостачання та водовідведенняyjdbyfg53e3gfde щодо здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлених рішенням органу місцевого самоврядування тарифів на послуги, що надаються бюджетним та іншим споживачам.


  В ході проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлено, що рішенням органу місцевого самоврядування встановлено тарифи на послуги шляхом коригування діючих тарифів. При коригуванні тарифів на послуги водопостачання та водовідведення підприємство порушило вимоги п. 18,19,20 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 р №869, а саме:, на послуги водопостачання та водовідведення до розрахунку скоригованого тарифу підприємство безпідставно, без схваленої в установленому порядку Інвестиційної програми включило рентабельність на послуги водопостачання та водовідведення та подало до органу місцевого самоврядування для встановлення тарифи в завищеному розмірі.
  Тож зазначені дії є порушенням вимог порядку формування державних регульованих цін.
 В результаті здійснення позапланового заходу тариф на послуги водопостачання для бюджетних установ зменшено на 2,92 грн /куб.м, на послуги водовідведення на 1,13 грн/куб.м та для інших споживачів на послуги водопостачання на 5,84 грн. куб. м та для інших споживачів на 2,25 грн. куб.м.
 В результаті проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) за час дії тарифів, встановлених з порушенням вимог чинного законодавства підприємство необґрунтовано одержало виручку в розмірі 6188,78 грн.
 Підприємству надано припис про усунення порушень державної дисципліни цін, шляхом приведення тарифів до рівня економічно обґрунтованих та зобов’язано повернути споживачам необґрунтовано одержану виручку .
 Відповідно до відповіді на припис підприємство повернуло споживачам необґрунтовано одержану виручку та подало до органу місцевого самоврядування для встановлення тарифів розрахунок тарифів, розрахований відповідно до вимог постанови КМУ №869 від 01.06.2011 р.
 Таким чином за результатами здійснення позапланового заходу повернуто споживачам необґрунтовано одержану виручку в розмірі 6188,75 грн. та попереджено обрахунок споживачів з розрахунку на рік в сумі 37 131,5 грн.