Головне меню

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур і плодових насаджень в господарствах області на 12.09.2018 р.

 Перша декада вересня характеризувалась мінливими погодними умовами. Спостерігалась тепла погода переважно без опадів, а в другійяблукоhfyrge3444 половині декади відмічалось зниження температурного режиму, випадали невеликі та помірні зливові дощі, часом сильні та дуже сильні.


 Середня за декаду температура повітря становила 16,1-17,7° тепла, що на 2-3º вище від норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до 26-30º тепла. На поверхні ґрунту максимум становив 38-51°тепла.У найхолодніші ночі температура повітря знижувалась до 10-12º тепла, на поверхні ґрунту мінімум становив 10-11º тепла.
 Станом на 10.09.2018р. сума ефективних температур по області відповідала таким показникам:


Сума ефективних температур повітря вище:
+5º +10º +15º
норма 2018 р. норма 2018 р. норма 2018 р.
1700 2085 920 1276 330 513

 Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх с/г культур були переважно задовільними.

Шкідники і хвороби зернових та зернобобових культур

На падалиці триває розвиток та живлення личинок злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок, які надалі заселятимуть посіви озимих зернових та завдаватимуть їм шкоди. На 100 помахів сачка в теплі сонячні дні уловлюється шведської мухи – 3 екз., цикадок – 5 екз., злакової попелиці – 3 екз. Із хвороб на рослинах падалиці проходить розвиток борошнистої роси - 2% рослин, септоріозу та бурої листової іржі – по 1% рослин.
 Пухирчаста сажка в посівах кукурудзи виявлялася на 2-10, макс. 20% обстежених площ (переважно присадибні ділянки), де уражено 1-3% рослин.
 В посівах сої аскохітозом, альтернаріозом, пероноспорозом уражено 5-16% рослин, септоріоз виявлявся на 4-6% рослин.

Шкідники і хвороби технічних культур

 На посівах озимого ріпаку відмічено поодинокі укуси хрестоцвітих блішок, які за чисельності 0,5-3екз. на кв.м (Снятинський район) пошкодили 3% рослин. Личинками ріпакового пильщика пошкоджено 3% рослин (Рогатинський район). Ураження рослин хворобами не спостерігаємо.
На соняшнику повсюди продовжується розвиток фомозу, альтернаріозу де уражено – 8-10, максимально 24% рослин. На деяких площах, рослини уражені сірою та білою гнилями – 1-2% стебел та 1% кошиків.
У посівах буряків (за даними Галицького, Тлумацького районів) осередково шкодять гусениці озимої совки, мишоподібні гризуни, личини травневих хрущів де пошкоджено 3 (6) відсотків рослин. Церкоспорозом, фомозом, борошнистою росою, рамуляріозом, уражено від 2 до 40% рослин.

Шкідники та хвороби овочевих культур

 Пізню капусту продовжує пошкоджувати комплекс шкідників: капустяною попелицею заселено 2-10% рослин по 5-10 екз./рослину; капустяних блішок нараховується 3-5 екз. на рослину та заселення 5% рослин; гусеницями капустяної совки заселено і пошкоджено 9% рослин за чисельності 1-2 екз./рослину, а біланів – 6-11% рослин, на кожній з яких нараховується 1-3личинки. Продовжується літ метеликів біланів - 3-6 екз./в полі зору за 10 хвилин.
 На капустяних полях відмічаємо збільшення ураження рослин бактеріозами, на нижніх листках розвивається фомоз, поодинокі рослини ураженні пероноспорозом, сірою гниллю.

Шкідники та хвороби плодових культур

 Яблунева плодожерка пошкодила 2-10% плодів осіннього строку достигання за чисельності 1 екз./плід. На пошкоджених плодах розвивається плодова гниль, якою уражено 3-8% плодів. Борошнистою росою уражено 6% дерев та листя за розвитку хвороби 1%; паршею уражено 15-20% дерев та листя (в присадибному секторі) за розвитку хвороби 3%.

Багатоїдні шкідники

 Мишоподібні гризуни. Активність гризунів спостерігається у посівах буряків, картоплі, багаторічних травах. Найвища чисельність 2-4 колоній, спостерігається на перелогах та багаторічних травах посіву минулих років. Міграцію гризунів на посіви ріпаку не спостерігаємо.
Гусениці стеблового метелика практично завершили свій розвиток і опустились в нижню частину стебла.
У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Гаряча лінія

Вхід

Пошук